TAURON Ciepło zawarł 19 grudnia dziesięcioletnią umowę (na lata 2016-2026) z Elektrociepłownią Będzin na odbiór ciepła. Porozumienie o wartości blisko 441 mln zł to kontynuacja dotychczasowej współpracy pomiędzy spółk
Warszawa, 23 grudnia 2019Informacja prasowaŚwiętuj z głową!Zbliżający się okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne reklamy i promocje kuszące nas z każdej st
TAURON Wytwarzanie podpisał 19 stycznia z Ministerstwem Gospodarki (jako instytucją pośredniczącą dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013) umowę na dofinansowanie budowy kotła na biomasę jednostki OZE w
Zmiany dla czystości powietrzaSmog to zjawisko, które towarzyszy nam przez cały rok. Niewiele osób wie, że równie negatywnie wpływa na nasze organizmy latem. Smog uaktywnia się szczególnie mocno gdy sprzyjają mu określone w
Zarówno ilość jak i różnorodność grzybów unoszących się w powietrzu jest znacznie większa niż dotychczas sądzono – jak wskazują wyniki nowych badań niemieckich, które zostały opublikowane w Proceedings of the Nat
Kiedy w domu pojawia się dziecko, okazuje się, że lista rzeczy niezbędnych do szczęścia malucha nie ma końca. Coraz częściej rodzice są jednak negatywnie nastawieni wobec nachalnego i wszechobecnego nurtu konsumpcjonizmu
Imiona dla lodowców po satelitachDzięki satelitom umieszczonym na orbicie wiemy, że obecnie każdego roku Ziemia traci ilość lodu trzykrotnie większą od wszystkich lodowców w europejskich Alpach. To powoduje wzrost globalnego
Ośmiu na dziesięciu Europejczyków niepokoi stan środowiska naturalnego. Najbardziej zaniepokojeni są Rosjanie, Słoweńcy, Chorwaci, Rumuni, Portugalczycy oraz Polacy. Przeciwne stanowisko prezentują Holendrzy, wśró
Zapowiadane przez rząd dopłaty stały się faktem: od 2013 roku przez sześć kolejnych lat Polacy budujący dom jednorodzinny lub kupujący dom lub mieszkanie będą mogli skorzystać z jednorazowej, bezzwrotnej dopłaty do kredyt
Warszawa ? 9 sierpnia, 2010 ? W lipcu br. grupa polskich ekspertów z Ośrodków Doradztwa Rolniczego w województwach: Podlaskim, Świętokrzyskim oraz Mazowieckim, wzięło udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Instytut Biologii